KSS Proje Planlama

“Sosyal sorumluluk çalışmalarının şirkete nasıl bir katkı sağladığından üst yönetimler pek de emin değil.”

Çalışanı mutlu etsin diye mi yapmalıyız?

Yapmamız gerekiyor dendiği için mi yapmalıyız?

Şirkete finansal getirisi yüksek olduğu için mı yapmalıyız?

Kafamızda deli sorular!

Üst yönetimler bu sorgulamalarında hiç de haksız sayılmazlar, çünkü projelerin etkisi öyle düşük, yarattığı sosyal fayda öylesine günü kurtarmalık ve hemen hemen hepsi aynılık sendromundan öyle muzdarip ki…

IPPA Communications olarak bizler Türkiye’de sosyal sorumluluk çalışmalarına bakışı değiştiren, bilime dayalı hareket eden, öncü ve yenilikçi bireylerden oluşuyoruz.

IPPA ekibi olarak sosyal sorumluluk çalışmalarını kurumsal sosyal marka yönetim modelimizin bir parçası olarak ele alıyor ve yaşam kalitesi boyutlarını stratejimizin odağına koyuyoruz. Sosyal projelerin gerçek etkisinin ve sürdürülebilir bir geleceğin, kurumun hedefleriyle uyumlu ve yaşam kalitesinin farklı boyutları dikkate alarak yapılan strateji, planlama, ölçümleme ve iletişim ile mümkün olduğuna inanıyoruz. KSS (Kurumsal Sosyal Sorumluluk) proje planlama ve yönetim modelimiz size fikir bazlı geliştirilmiş rastgele projelerden öte bir yaklaşıma sahip olmanızı sağlar. Üst yönetimler ve paydaşlarınızın güvenini kazanmasını sağlar.


Odağınıza yaşam kalitesini almak demek, etki etmek istediğiniz müşterilerinizin, çalışanlarınızın, toplumun ve diğer geniş paydaşlarınızın yaşam kalitesini hangi faktörlerle nasıl artırmak istediğinizi projenin başında belirlemeniz demektir.

IPPA yönetimi olarak, 2000 yılından bu yana pozitif psikoloji alanında çalışıyor ve aynı zamanda 20 yıldır kurumsal ve marka iletişim stratejileri geliştiriyoruz. Dünyanın dört bir yanında hizmet veren STK’lar ile olan kuvvetli çalışmalımız bulunuyor. Ses getiren, etkisi güçlü, planlaması net projeler yaratıyoruz.


Yaşam Kalitesi odaklı sosyal sorumluluk, işveren markası, kurumsal marka yönetimi ve iletişimi ve itibar çalışmalarımız ile ilgili danışmanlık ve eğitimlerimiz için bizimle irtibata geçmek için: info@ippaworld.com