Stratejik İletişim Planlaması ve Modelleme

Doğru bir iletişim stratejiniz yoksa, fikrinizin pek bir değeri yoktur.

Hangi fikrin iyi olduğunu, stratejiniz belirler. Stratejisi doğru olmayan fikir bazlı projelerin başarısı yazı tura atmaya benzer.

İşte tam da bu yüzden ortalıkta birbirinin aynısı projeler dönüp dolaşıyor. Kulağa hoş gelen ama birbirinden kopuk iletişim işleri markaların itibarını zedeliyor, sadakati azaltıyor ve güveni yok ediyor. Bu ve benzeri salt fikir bazlı çalışmalar sebebiyle kurumlara olan güven dip yaptı ve şirketler rekabet avantajı kazanamaz oldu.

Son zamanlarda markaların özel günlerde reklam filmi yayınlaması, şirketlerin imaj tazelemek ve sempati kazanmak adına reklam yayınlamaya başladığı görüşünü yaygınlaştırdı. Reklamlarda savunulan düşünceler, yapılan anlamlı işlerle desteklenmeyince, müşteriler markaların samimiyetsiz olduğu fikrine kapıldı ve beklentileri farklılaştı…

Bir fikrin doğru olup olmadığını, o fikrin çıkmasına neden olan strateji belirler.

IPPA olarak en güçlü yanımız, iletişim stratejisi geliştirme, modelleme ve bu temeller üzerinde yükselen proje planlaması alanındaki başarımızdır.

Bunu önemsiyoruz, çünkü yönetim ekibi olarak 20 yıllık uluslararası tecrübemiz bize doğru ve stratejik yaklaşımın kritik başarı faktörü olduğunu gösterdi. Bu yüzden çizdiğimiz projeler sağlam temeller üzerine kurulur.