IPPA Yönetim

Fatmanur Erdoğan

Yönetim Bilimleri ve İletişim Uzmanı

Yönetim bilimleri ve iletişim alanında uzmanlaşan Fatmanur Erdoğan, Norveç, Singapur ve Amerika’da uluslararası pazarlama ve marka yönetimi alanlarında çalıştı. Bu amaçla 50’den fazla ülkede bulundu.

Türkiye’de The Coca-Cola Company, Allianz, BSH Bosch ve Siemens Ev Aletleri gibi uluslararası şirketlerde yöneticilik yaptı; kurumsal iletişim ve sürdürülebilir gelişim stratejilerine yön verdi. Geliştirdiği «yaşam kalitesi» odaklı yönetim modeli ve iletişim alanında uyguladığı sıradışı çalışmalar ile ulusal ve uluslararası alanlarda çeşitli ödüller kazandı. Erdoğan, stratejik iletişim süreçlerine pozitif psikoloji uygulamalarını entegre eden ilk yöneticidir.

İletişimin yenilikçi ve yaratıcı yüzü olarak tanınan Fatmanur Erdoğan, İşletme lisansını Uludağ Üniversitesi’nde, Psikolojik Danışmanlık yüksek lisansını Yorkville University’de yaptı. University of California, Santa Barbara’da Pazarlama, E-ticaret ve Görsel İletişim Tasarımı, University of Pennsylvania’da Uygulamalı Pozitif Psikoloji alanında sertifika programlarını tamamladı. Halen, Blanquerna, University Ramon Llul’da Sürdürülebilirlik ve İletişim Yönetimi alanında doktora programına devam etmektedir.

Hürriyet Daily News’da girişimcilik üzerine köşe yazarlığı yapmış olan Fatmanur Erdoğan’ın «Beyaz Yakalı Girişimci» adlı kitabı bulunuyor. 

Türkiye’nin ilk kariyer ve yönetim bloğu kariyeryolculugu.com sitesini kuran Erdoğan’ın 15 yıldır başarıyla devam eden sitesi, art arda alanının en itibarlı sitesi seçilmektedir.

Fatmanur Erdoğan, iletişim stratejileri, modellemesi, planlama ve proje geliştirme alanında hizmet veren IPPA COMMUNICATIONS şirketinin ve IPPA Pozitif Psikoloji Akademisi‘nin kurucu ortağıdır.


Ali Erdoğan

Pazarlama  & Sadakat Programları
Stratejik Planlama Uzmanı
Sanat ve Sanat Üzerinden Marka İletişimi

Pazarlama, sadakat programları ve sanat iletişimi üzerine uzmanlaşan Ali Erdoğan, ABD, Brazilya, Romanya, Kazakistan, Belarus, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’de çalıştı.

Çalıştığı şirketler arasında Yoplait, Turkcell, Mobilera ve Life Belarus gibi FMCG, teknoloji, sigorta, alüminyum, otomotiv ve danışmanlık şirketleri bulunmaktadır. Reklam sektöründe marka direktörü olarak görev yapan Erdoğan, Alpet, Porche, Rixos International, Alarko gibi ulusal ve uluslararası markaların reklam ve pazarlama stratejilerinin geliştirilmesinde kilit rol oynamıştır.

Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme mezunu olan Ali Erdoğan, University of California, Santa Cruz’da pazarlama alanında bir yıl boyunca eğitim görmüş, sertifika almıştır.

İyi bir sanatsever ve koleksiyonerdir.

«İş Yaşamında Picasso Olmak»TM adlı semineri Picasso’nun yaşamı içerisinde turlayarak, sanat alanından örneklerle, yaşama, kendimizi yönetmeye, karar verme aşamalarına, yaratıcılığa, stratejik yaklaşımın önemine, sorunlara ve çözümlerine yer veren alanındaki tek seminerdir.

Ali Erdoğan, iletişim stratejileri, modellemesi, planlama ve proje geliştirme alanında hizmet veren IPPA COMMUNICATIONS şirketinin kurucu ortağıdır.