Pozitif Psikoloji Seminerleri

Pozitif psikoloji bireylerin, kurumların ve toplumun yaşam kalitesini hangi faktörlerin nasıl artırdığını araştıran kanıta dayalı bilim dalıdır.

Pozitif Psikoloji terimi ilk olarak Abraham Maslow tarafından ortaya atıldı. Pozitif kişilik üzerine daha sonraki yıllarda Carl Jung, Viktor Frankl, Carl Rogers, Karen Horney gibi psikologların uzun soluklu çalışmaları bulunur. Pozitif Psikoloji akımı 1998 yılında American Psychology Association Başkanı Martin Seligman tarafından daha geniş kitlelere ulaştırıldı, böylece bu alanda daha yoğun bilimsel çalışmalar yapılmasına olanak sağlandı.

Pozitif Psikoloji Akademisi, yaşam kalitesi odaklı sosyal sorumluluk projeleri çizer, iletişim planlamaları yapar, bireylerin ve kurumların ihtiyacına yönelik seminerler, eğitimler ve atölyeler sunar.

Pozitif Psikoloji alanındaki seminer ve atölyeler 2000 yılından bu yana Pozitif Psikoloji alanında çalışan Psikolojik Danışman ve iletişim alanında 20 yıl boyunca Türkiye, Amerika, Norveç ve Singapur’da çalışan, 90 ülkeyle çalışarak bu çalışmaları götüren Fatmanur Erdogan tarafından verilmektedir.

Mutluluk, psikolojik sağlamlık, affedicilik, iyi yaşam, mental iyi oluş, öz-anlayış, şefkat, karakter güçleri ve erdemler gibi çok çeşitli alanlar pozitif psikolojinin araştırma alanıdır.

İş Yaşamında Pozitif Psikoloji seminerlerinden bazıları aşağıdaki gibidir.

Pozitif Psikoloji Seminerleri

Seminer detayları için lütfen info@ippaworld.com adresinden bilgi alınız.

Kurumsal İletişim, İç İletişim, Dijital PR, Pazarlama İletişimi Seminerleri

İletişime ve yönetimine dair tüm alanlarda ihtiyaca yönelik seminer ve eğitimler tasarlıyor, iletişim, anlam yaratan sorumluluk projeleri ve çalışanlara yönelik pozitif psikoloji temelli iletişim projeleri çiziyor, ödüllendirme programları tasarlıyoruz.

İletişim ve Marka Yönetimi

Dijital İletişim Atölyesi

Kurumsal Sosyal Marka Yönetimi

İşveren Markası İletişimi

Strateji ve Liderlik

Pozitif Liderlik Stratejileri

Kaos ve Liderlik

Stratejik İletişim Yönetimi